Fyziotréning: najnovšie trendy cvičenia

Kedy? 29.10.2019 o 18:00-20:00

Kde? Fyziocentrum Zdravo a Fit , Kopčianska 8A, 851 01 Bratislava

Vstupenky je možné zakúpiť tu.

 

fyziotrening-najnovsie-trendy-cvicenia

 

Fyziotréning vznikol ako odpoveď na riešenie bolestí svalov a kĺbov aktívnych ľudí pri rekreačnom športovaní.

Fyzioterapeut Vám síce pomôže zbaviť sa bolesti, tá sa však zvyčajne pri záťaži alebo športe vráti. Pri tréningu s trénerom naopak často zápasíte s bolestivými obmedzeniami, ktorých sa neviete zbaviť. Tie Vás však po určitom čase dobehnú a vyradia z tréningu. Fyzioterapeut aj tréner sú odborníci v tom čo robia ale ich tradičný prístup má svoje nedostatky. Medzi ich prácou je veľká priepasť, ktorú je ťažké preklenúť.

Fyziotréning prepája princípy fyzioterapie a trénerstva do uceleného konceptu rozvoja telesnej zdatnosti pri bolesti pohybového aparátu. Fyziotréning je progresívny nástupca "funkčného tréningu". Na večernom seminári: "Fyziotréning: najnovšie trendy cvičenia" spoznáte tento sofistikovaný prístup a prakticky si vyskúšate riešenie problému v podaní fyziotréningu.

Kurz je určený predovšetkým pre laickú verejnosť. Ak chcete problematiku pochopiť detailne, odporúčame Vám dvojdňové odborné školenie Metodika Fyziotréningu.

Lektor kurzu: PaedDr. Oliver Poór

- diplomovaný fyzioterapeut

- magisterské štúdium trénerstva na FTVŠ UK so špecializáciou Fitness

- doktorandské štúdium na FTVŠ UK- športová kinantropológia, zameranie na diagnostiku sily svalov trupu u vrcholových športovcov a bežnej populácie

-rigorózna práca na FTVŠ UK o využití silového tréningu ako súčasti kognitívnej behaviorálnej terapie pri mentálnej anorexií.

- v praxi sa zameriava na prepojenie fyzioterapie a trénerstva, ktoré vychádza z cielenej diagnostiky

- absolvent množstva domácich a zahraničných kurzov

- aktívna účasť a prednášky na domácich a zahraničných vdeckých konferenciách

- zakladateľ Zdravo a Fit - organizácia kurzov, konferencií a iných aktivít pre fyzioterapeutov, trénerov, laickú verejnosť

Trvanie praktického seminára je 2 hodiny.

 

 

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.